Про це пише CNN.
Роботизований летючий детектор розгорнуть на південному полюсі Місяця в межах китайської місії Chang’e-7. Мета місії — наближення країни до посадки астронавтів на Місяць протягом наступних п’яти років.
«На південному полюсі Місяця є дуже глибокі печери, і ми думаємо, що там може бути вода. Ми сподіваємося, що летючий детектор зможе проводити огляди на місці в одній або двох печерах після посадки», — сказав CCTV головний конструктор китайського проєкту дослідження Місяця Ву Вейрен.
Китайське національне космічне управління останніми роками здійснило серію складних роботизованих місячних місій, зокрема перше в історії повернення місячних зразків із далекого боку Місяця.
Летючий робот може згинати ноги та приземлятися подібно до того, як людина стрибає з висоти, розповіли китайські експерти державним медіа. Хоча в повідомленнях не уточнювалося, скільки в нього ніг.
Очікується, що апарат здійснить щонайменше три стрибки з освітлених сонцем ділянок до затінених кратерів, щоб провести детальний аналіз і потенційно визначити розташування, кількість і розподіл льоду.