Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у коментарі BBC.

За його словами, Пекін “намагається всидіти на двох стільцях”, підтримуючи військові зусилля Росії, а також намагаючись підтримувати відносини з європейськими союзниками.

Це не може працювати в довгостроковій перспективі.

Його коментарі прозвучали на тлі того, що Росія не демонструє жодних ознак послаблення війни проти України. Особливо після заяв Путіна про Глобальний саміт миру та бачення диктатором “мирної угоди”.

Відповідаючи на питання про те, що члени НАТО можуть зробити щодо підтримки Китаєм Росії, Столтенберг сказав, що “ведуться розмови” про можливі санкції.

Китай ділиться багатьма технологіями, зокрема мікроелектронікою, які є ключовими для Росії для створення ракет, зброї, яку вона використовує проти України.

Він додав, що “на якомусь етапі ми повинні розглянути певні економічні заходи, якщо Китай не змінить свою поведінку”.

Санкції через підтримку РФ

Зазначимо, що Пекін вже перебуває під деякими санкціями за підтримку Росії. Зокрема минулого місяця США оголосили про обмеження, які стосуватимуться близько 20 компаній, що базуються в Китаї.

Водночас Китай захищає свій бізнес з Москвою, заявляючи, що не продає летальної зброї та “обачливо ставиться до експорту товарів подвійного призначення відповідно до законів і правил”.