Про це пише Reuters із посиланням на міністерство торгівлі КНР.
Це стало відповіддю на обмеження США проти китайської напівпровідникової промисловості. Рішення Пекіна набуває чинності негайно – з 3 грудня.
Ухвалені санкції посилюють дотримання вже чинних обмежень на експорт критично важливих мінералів, які Пекін почав запроваджувати минулого року. Але вони застосовуються лише до США в умовах останньої ескалації торговельної напруженості між двома найбільшими економіками світу напередодні вступу на посаду обраного президента Дональда Трампа, зазначає агентство.
Цей крок зроблено після того, як 2 грудня США втретє за три роки запровадили обмеження на китайську напівпровідникову промисловість, заборонивши експорт 140 компаніям, зокрема виробнику обладнання для чипів Naura ATechnology Group Co Ltd.
У жовтні цього року не було жодного постачання германію та галію з Китаю до США, хоча роком раніше це був четвертий і пʼятий за величиною ринок збуту мінералів відповідно, свідчать дані китайської митниці.
Галій і германій використовуються в напівпровідниках, тоді як германій ще й застосовується в інфрачервоних технологіях, волоконно-оптичних кабелях і сонячних батареях.
Загальні жовтневі поставки стибію з Китаю впали на 97% порівняно з вереснем після того, як Пекін запровадив заходи з обмеження експорту цієї продукції. Минулого року на Китай припадало 48% світового видобутку стибію, який використовується в боєприпасах, інфрачервоних ракетах, ядерній зброї та окулярах нічного бачення, акумуляторах і фотоелектричному обладнанні.