Китай успішно запустив свою новітню космічну ракету Long March 12 з нового космодрому. Про це пише Space News.
Long March 12, що працює на гасі, є першою китайською ракетою-носієм діаметром 3,8 метра. Він може нести корисне навантаження 12 000 кілограмів на низьку навколоземну орбіту (LEO) і 6 000 кг на сонячно-синхронну орбіту (SSO). Нова ракета може зіграти роль у будівництві запланованих Китаєм мегасузір’їв LEO.
Перша місія як для ракети, так і для Хайнаньського міжнародного аерокосмічного стартового центру є передумовою до створення китайського конкурента Starlink від SpaceX.
На початку цього місяця Китай запустив першу партію супутників для свого мегасузір’я Qianfan. Зараз вона має 18 супутників на орбіті, але для побудови цієї мережі з майже 14 000 супутників знадобиться набагато більше.
Qianfan — «сузір’я тисячі вітрил» китайською мовою, також відомий як Spacesail або G60 — це проєкт, яким керує Shanghai Spacecom Satellite Technology (SSST). У лютому минулого року компанія оголосила, що залучила 6,7 мільярда юанів (943 мільйони доларів) фінансування за підтримки муніципального уряду Шанхаю.
Це робить його серйозним проєктом, який має на меті наздогнати Starlink від SpaceX, забезпечуючи глобальний зв’язок, включаючи пряме мобільне з’єднання, а також забезпечуючи зв’язок у сільській місцевості, підтримуючи електронну комерцію та зміцнюючи національну безпеку в Китаї.
Мета, за словами SSST, полягає на тому, щоб запустити всі 13 904 супутники до 2030 року.
Щоб досягти своєї мети — завершити роботу до 2030 року, їй потрібно буде запускати понад сім супутників щодня, зазначає IEEE Spectrum. SpaceX виробляє свої ракети і супутники, але SSST цього не робить, і китайські супутники в основному не випробувані, що створює потенційні перешкоди для прогресу, сказав виданню експерт галузі.