Про це пише The Wall Street Journal.
З моменту вторгнення Росії в Україну у 2022 році Сюй Вейсінь щодня малює один малюнок.
Сюй використовує застосунок на iPad і публікує свої малюнки як в американських, так і в китайських соціальних мережах. Наразі він створив понад 1 000 таких робіт. Його справа — це те, що мало хто з китайських художників був готовий підтримати: він виступає проти підтримки Пекіном війни Росії.
Китайський уряд часто ув’язнює або переслідує художників, письменників і активістів за критику влади. Найвідоміші випадки — це художник Ай Вейвей, який провів час під арештом і зараз живе в еміграції, та лауреат Нобелівської премії Лю Сяобо, який помер у 2017 році під наглядом поліції після довгих років ув’язнення.
Роботи Сюя на тему України вже двічі потрапляли під цензуру китайських органів, і 67-річний художник добре розуміє, що йде по тонкому льоду, беручись за проєкт, що має політичну чутливість для Китаю.
Художник регулярно відвідує свою батьківщину, розповів The Wall Street Journal, що це «важкий баланс» — навіть бути трохи критичним до Пекіна, який мовчазно підтримує зусилля Москви у війні проти України.
Раніше його роботи, що зображували Культурну революцію і витрати на шалену економічну експансію Китаю у 2000-х, також викликали суперечки, хоча він завжди знав, «де проходять червоні лінії». Він зазначив, що пости, які виражають сум через війну в Україні, часто дозволяються. Проте цензори двічі блокували його акаунт у Weibo.