Про це повідомляє  Андрій Золотарьов, керівник аналітичного центру «Третій сектор», на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, місто зіткнулося з ситуацією, коли два великих спеціалізованих медичних центри не отримують фінансування від Національної служби здоров’я, оскільки у рамках медреформи не змінили статус і не уклали контракт. А тому лікарі  залишилися без зарплати.

В ближайшие дни Киев может потерять два крупных специализированных медицинских центра. Руководство учреждений,…

Опубліковано Золотарьвом Андреєм Субота, 4 липня 2020 р.

До 1 квітня ці центри, як і усі інші в Україні, повинні були отримати статус комунального підприємства, а після цього укласти договір з НСЗУ – саме вона з 1 квітня виплачує гроші за надані послуги.

«Керівництво установ, заручившись підтримкою деяких депутатів Київради і міністра охорони здоров’я Степанова, знайшло спосіб обійти медреформу і зберегти повний контроль над своїми центрами. Така собі прихована приватизація, але під егідою порятунку унікальних клінік», – відзначив Золотарьов.

Проблему доводиться вирішувати на рівні Кабміну. НСЗУ поставили завдання фінансувати центри при умові, що до кінця року вони стануть комунальними підприємствами. Але, за інформацією Золотарьова, керівництво центрів така перспектива не влаштовує, тому руками депутатів Київради зараз виконується унікальна операція – обидва центри хочуть передати Міністерству охорони здоров’я.

«Клініки стануть приватною вотчиною своїх головних лікарів, які отримають фінансування з держбюджету і можливість практично безконтрольно вести бізнес, а Київ, який за останні роки влив в клініки мільйони гривень на модернізацію і купівлю устаткування, залишиться ні з чим», – стверджує Золотарьов.

Андрій Золотарьов також вважає, що директор «Центру репродуктивної медицини» В’ячеслав Камінський і головний лікар «Центру мікрохірургії ока» Любов Денисюк реформі не зраділи, адже контракт з НСЗУ – це абсолютно прозоре фінансування, «без необхідності для пацієнта виражати свою «вдячність» сумою з декількома нулями».

Фото: unsplash.com