Про це повідомляється на сайті благодійного фонду Peli can live, котрий запустив збір коштів.

Площа Дендрарію рідкісних рослин в Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка у Києві – 30 гектарів. Дерева, які ростуть тут, опинились у критичних умовах пересушеного ґрунту. Через недостатній полив можуть зникнути не лише рідкісні дерева, а й птахи та тварини, які живуть у ботанічному саду.

Для того, щоб забезпечити безперервний розвиток проєкту і не втрачати дорогий для рослин час, ми поділили площу Дендрарію на 63 блоки, орієнтовна вартість встановлення системи на кожному блоці – 50 тисяч гривень“, – йдеться у повідомленні.

Будівництво ботсаду було розпочато після 1935 року, а система поливу втсановлена у 1940-х роках. Уже 20 років, як стара система вийшла з ладу. Співробітники ботсаду поливають дерева з відер.

На сьогодні ботсад через відсутність нормальної системи поливу та аномальну сухість років останніми роками втратив дорослі ялини Енгельмана, котрі були висаджені у 1944 році.

Ботсад ім. Гришка числиться на балансі Національної академії Наук України і не є комунальною власністю Києва.

Поки триває збір грошей, спіробітники ботсаду в центрі Києва просять мешканців столиці та її гостей поважно ставитися до рослин в ботсаду та ходити винятково по облаштованих доріжках. Інакше витоптаний ущільнений ґрунт поблизу дерев зменшух їх можливість вбирати вологу.

Нагадаємо, ВДНГ збирає 2 мільйони на відновлення Оранжереї. Внести благодійний внесок на відродження зеленої локації може кожен охочий.

Фото: Фейсбук