Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Киянка Юлія, що стала жертвою квартирних крадіїв, провела власне розслідування та викрила ймовірного злодія. Однак, за її словами, підозрюваний і досі на волі.

Жінку не врятували ні камери спостереження біля входу в під’їзд та на сходових клітинах, ні консьєржка, яка завжди на місці.

«Викликала відразу поліцію. Зачекала 30-40 хвилин. Приїхала поліція й оформила всі документи щодо пограбування моєї квартири. Крадії забрали дві шуби, гроші всі, які були, два ноутбуки, планшет. Як не дивно, навіть забрали відкриті парфуми», – розповіла пані Юлія.

Камери спостереження зафіксували невідомого, який придивлявся до дверей помешкання Юлії. Дівчині вдалося з’ясувати, що незнайомець навідувався до її квартири декілька разів. Юлія відразу почала збирати докази. Переглядала відео з камер, знайшла через соціальні мережі чоловіка, який здавав у найм квартиру ймовірному зловмиснику, і сама встановила особу підозрюваного. Щоправда, правоохорнці цей факт не коментують.

«Я не можу вам сказати, чи все було так, як каже пані Юлія. У мене є оперативна інформація, за якою на Дніпровській набережній працівники карного розшуку затримали даного чоловіка за місцем проживання», – зазначила Наталія Федоровська, прес-офіцерка Деснянського УП в м. Києві.

Під час затримання у квартирі, де жив чоловік, було знайдено й речові докази: банківську картку, біжутерію та вкрадені парфуми дівчини. Окрім цього, за словами Наталія Федоровської, були виявлені відмички, якими було скоєно ймовірну крадіжку.

Затриманим виявився громадянин Грузії з литовським паспортом. На нього відкрито кримінальне провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального кодексу України – квартирна крадіжка. Згодом справу було передано до суду. Однак незабаром підозрюваний опинився на волі.

«Суд йому встановив міру зпапобіжного заходу. Це застава в розмірі близько 160 тисяч гривень. І буквально на другий-третій день адвокат вніс за нього цю заставу. Тобто в людини є ці 160 тисяч на заставу й кошти на адвоката», – повідомила пані Юлія.

Судові засідання тривають і нині. Юрист Андрій Мазалов говорить, що розгляд таких справ може затягнутися на довший час.

«Якщо всі будуть з’являтися до судових засідань, то, як показує статистика, від одного року до двох у середньому тривають судові розгляди по такій категорії справ», – пояснив Андрій Мазалов.

Юрист також зазначив, що чоловік виконує процесуальні обов’язки перед судом, але йому нічого не заважає виїхати з країни. Шанси ж повернути цінні речі чи отримати компенсацію для постраждалої – невеликі.

«Стягувати можна в тієї особи, в якої є постійний дохід. Якщо цей злочинець не працює, доходу немає, то сподіватися на повне відшкодування завданої шкоди – не зважди може мати місце», – наголосив юрист.

Дорогих речей із усього вкраденого Юля так і не побачила. До неї повернулися тільки біжутерія та парфуми.

«Усе, що ми вилучили під час обшуку в затриманого – ми відали потерпілій», – зазначила Наталія Федоровська.

Водночас експерти з безпеки кажуть: немає універсального способу убезпечити свою квартиру, тому варто вдаватися до комплексних заходів.

Фото: pixabay