Пройти скринінг, тобто визначити власні ризики інфікування ВІЛ, та замовити безкоштовний оральний тест на ВІЛ можна, скориставшись опцією «Хочу обстежитись» на сайті prozdorovia.in.ua.
Крым того, можна пройти безкоштовний тест у пункты тестування, які розміщені на карті розробленій найбільшою пацієнтською організацією БО «100% Життя» разом із Центром громадського здоров’я.
«Цього року Міжнародний і Європейські тижні тестування проходять одночасно. Це дозволяє привернути більшу увагу до проблеми епідемій ВІЛ та вірусних гепатитів. Через пандемію COVID-19 ми бачимо суттєве зниження тестування. Це знижує рівень виявлення ВІЛ та вірусних гепатитів і відтерміновує доступ до профілактичних послуг та лікування», — говорить Лариса Гетьман, завідувачка відділу управління та протидії ВІЛ-інфекції Центру громадського здоров’я МОЗ України.
Цьогоріч прийнято оновлені Стандарти з діагностики та лікування вірусних гепатитів. Відповідно до них кожен громадянин має хоча б раз у житті пройти тестування на вірусні гепатити й регулярно проходити повторне тестування у випадку наявності факторів ризику інфікування.
За оціночними даними в Україні близько мільйона людей не знають про наявний у них гепатит С. Кожен третій ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус.
Фото: unsplash