Причина - незаконне будівництво на території Лаври.

Комплекс Києво-Печерської лаври у зв’язку з незаконним будівництвом на її території можуть виключити зі списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це на своїй Facebook-сторінці написав народний депутат VIIІ скликання Борислав Береза.

За його словами, причиною цьому може стати будівництво на території святині. Власником скандальної забудови депутат назвав бізнесмена і лідера партії “5.10” Геннадія Балашова.

На Youtube було видалено одне з відео програми «Під особистий контроль» за скаргою Геннадія Балашова. Геннадій був згаданий в розслідуванні як власник будівництва, яке, на думку археологів і експертів, загрожує статусу охоронної зони ЮНЕСКО (Лавра – Софія Київська)“, – зазначив депутат.

Борислав Береза підкреслив, що вперше його відео видалено за весь період існування його Youtube-проекту.

Ми працюємо над відновленням відео. У гіршому варіанті ми його перезаллємо“, – написав депутат.

Також додав, що після такої реакції героїв відео на це розслідування він вирішив найближчим часом зробити ще одну програму на цю тему. 

А може і не одну. Треба показати все і всіх. Детально”», – пообіцяв Борислав Береза.

Цікаво, що проти Геннадія Балашова у 2016 році було порушене кримінальне провадження саме через скандальне будівництво. Воно велося за недоброчесною схемою, через що постраждали інвестори забудови.

Журналісти програми “Схеми” у 2017 році зайшли на території Лаври більше десятка незаконних будівництв. Встановлено, що там руйнують і перебудовують пам’ятки архітектури, зводять нові об’єкти без узгодження з ЮНЕСКО та без надання Києво-Печерському заповіднику проектно-дозвільної документації.

Зазначимо, у лютому 2020 року у Міністерстві культури, молоді та спорту затвердили нові буферні зони в Києві, зокрема об’єднали зони Софії Київської та Києво-Печерської лаври, аби краще захистити. Документи про це відправили ЮНЕСКО.

Фото: Фейсбук