Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

За даними видання, Київ хоче скликати другу зустріч, щоб досягти справедливого мирного врегулювання в Україні перед виборами в США в листопаді, цього разу за участю Росії.

Намагання організувати зустріч напередодні виборів у США вказує на відчуття невідкладності з боку України, оскільки вона стикається з перспективою повернення Дональда Трампа до Білого дому.

Нагадаємо, що ймовірний кандидат у президенти, Дональд Трамп, вихвалявся, що завершить війну до моменту інавгурації в січні, і виступав проти продовження військової підтримки Києва з боку США.

Україна прагне використати процес саміту як шлях до досягнення широкої згоди щодо набору ключових принципів, які ляжуть в основу справедливого миру перед взаємодією з Росією.

Bloomberg  пише, що український урядовець підтвердив план провести другий саміт до виборів у США. Декілька посадовців із західних країн-союзників заявили, що будь-яка зустріч “має бути ретельно організована, з чітко визначеною метою та керованими очікуваннями”.

Деякі неназвані американські посадовці, однак, не впевнені, що саміт за присутності Росії та України відбудеться.

Другий саміт миру

Нагадаємо, Володимир Зеленський анонсував початок підготовки до другого Саміту миру. За його словами, “на це підуть місяці, а не роки”.

Зазначимо, що президент України заявив, що погоджений на Саміті миру план дій буде доведений до представників РФ, щоб на другому заході лідерів країн можна було зафіксувати реальний кінець війни.

Також глава держави додав, що участь представників Росії на другому Саміті миру буде свідчити про те, що країна-агресорка готова до переговорів щодо закінчення війни.

Зеленський не виключив, що Путіна запросять на наступний Саміт миру. Він також переконаний, що США і Китай можуть закінчити війну в Україні. Однак, якщо Росії та Україні вдасться знайти спосіб сісти за стіл переговорів, президент України не чекає, що Путін братиме в них участь особисто і “найближчим часом”, оскільки вважає, що російський президент “занадто наляканий, щоб приїхати”.