Про це йдеться у колонці міського голови Віталія Кличка на сайті Oboz.ua.

У колонці Кличко відповідає на вимоги учасників акцій, які відбувались у Києві та інших містах країни з вимогою спрямовувати більше грошей із бюджету на потреби Збройних сил.

«За різними програмами та джерелами столичного бюджету міська влада, Київрада віднайшла цього року на допомогу сили безпеки та оборони майже 7 мільярдів гривень (тобто 10 відсотків кошторису, найбільше серед усіх міст України). І практично кожного засідання Київрада виділяла з цих коштів фінансову допомогу за зверненнями військових підрозділів», – йдеться у колонці.

Київрада цьогоріч додатково виділила майже 1,5 мільярди гривень на ЗСУ, Нацгвардії України, та фінансування міської цільової програми “Захисник Києва”. 14 грудня Київрада ухвалила зміни до бюджету цього року і виділили ще майже 600 мільйонів на підтримку підрозділів ЗСУ. Також до того в грудні передали захисникам 500 мільйонів гривень. А з резервного фонду спрямували ще 300 мільйонів гривень, які пішли київським військовим частинам.

Місто здійснювало виплату матеріальної допомоги бійцям київських ДФТГ, які виконують бойові розпорядження, на загальну суму 100 мільйонів гривень. Столиця надала 4 мільйони гривень і на медичне обладнання для головного військового клінічного госпіталю Міністерства оборони України. 100 мільйонів гривень виділили на спорудження фортифікаційних споруд.

Окрім цих коштів столиця виплачує матеріальну допомогу киянам-захисникам та їх сім’ям. Ця сума склала 800 млн гривень цього року. Ще понад 500 млн гривень виділили на придбання квартир для захисників і їх родин.

Цьогоріч Київ залучив і передав захисникам також 169 авто, 2400 бронежилетів, 2 000 аптечок, БПЛА, медобладнання, медикаменти, продукти харчування, старлінки та інші засоби зв’язку. Невдовзі Київ має отримати та одразу передасть на фронт понад 100 найсучасніших дронів, про які мер домовився з керівництвом німецької компанії Quantum-Systems.

При цьому, як наголошує мер, за законом, кошти місцева влада може перераховувати тільки військовим підрозділам, зареєстрованим у Києві.

При цьому парламент ухвалив рішення, яким забрав у міст і селищ так званий “військовий” ПДФО. Мер нагадав, що при цьому, коли всі міста платять в держбюджет 40% ПДФО своїх громад, то Київ віддає 60% ПДФО.

В столиці ця сума в бюджеті на наступний рік мала скласти близько 7 млрд гривень. Але не ухвалив закон про те, що місцева влада може допомагати не тільки тим підрозділам, що зареєстровані на території її громади.

Держава нас фактично позбавила можливостей допомагати військовим, забравши “військовий” ПДФО. А до того ж – ще й не ухваливши закон про те, що місцева влада може допомагати не тільки тим підрозділам, що зареєстровані на території її громади. Також закуповувати техніку чи спорядження ми самі, за законом, не можемо. Тільки – перераховувати кошти за офіційним зверненням підрозділів“, – пише мер Києва.

Кошторис Києва на 2024 запланований на рівні понад 72,6 мільярдів гривень. На допомогу Збройним силам попередньо передбачили 1 мільярд гривень.

Але ми продовжимо, як і цього року, шукати можливості, щоб додавати більше коштів, спрямовувати їх і з інших статей, щоб максимально допомагати нашим захисникам. Тому по факту коштів на допомогу військовим спрямуємо в рази більше», – наголосив мер.

Нагадаємо, 14 грудня Київрада затвердила бюджет міста на 2024 рік.