Про це інформує КМДА.

Київ поступово стає більш комфортним для всіх. Відвідати вистави з урахуванням потреб людей із порушеннями опорно-рухового апарату, зору та слуху можна вже у 5 театрах та Київському культурному кластері «Краків» (31% від загальної кількості театрів). У 10 театрах (62,5%) встановлено пандуси, а також у всіх мистецьких вишах і ліцеї «Київська дитяча академія мистецтв ім. М. І. Чембержі» (100%). Оснащено пандусами і 5 культурних кластерів столиці (42%).

Для полегшення доступу до театрів Департамент культури розробив порядок відвідування вистав для осіб з інвалідністю. Зокрема, передбачено можливість безкоштовного відвідування за попереднього узгодження з адміністрацією закладу та інші організаційні аспекти, які допоможуть забезпечити комфортний перегляд вистав. Так, для цього особа з інвалідністю або її представник може завчасно зателефонувати до адміністратора театру, щоб уточнити дату вистави, доступної для безкоштовного відвідування, та попередити про необхідність підготувати відповідне місце в залі.

Окрему увагу приділено жестовій мові. У 2024 році Департамент культури спільно з Українським товариством глухих (УТОГ) організував 4-місячне навчання базовим навичкам української жестової мови для 150 працівників муніципальних закладів культури: музеїв, бібліотек, театрів, мистецьких шкіл, культурних центрів і кластерів. Це дало змогу не лише покращити комунікацію з відвідувачами, а й забезпечити якісніше надання послуг людям із порушеннями слуху.

Навчання проводили безкоштовно, і Департамент культури планує продовжити співпрацю з УТОГ для подальшого підвищення кваліфікації працівників культурних закладів і розробки інклюзивних проєктів.

Водночас ще є низка викликів, над якими необхідно попрацювати. Повністю недоступними лишаються чотири театри: Київський академічний театр «Колесо», Київська мала опера, Український малий драматичний театр та Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я», що становить 25% від загальної кількості театрів із приміщеннями. Ще 7 театрів (44%) є частково доступними.

«Безбар’єрність є одним із ключових напрямів розвитку культурного простору столиці. Київ продовжує роботу над тим, щоб кожен міг безперешкодно насолоджуватися мистецтвом і культурними подіями міста», − зазначив під час виступу директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк.