Про це заявив заступник мера Києва В’ячеслав Непоп під час наради у Шевченківській РДА з мешканцями будинку, пише «Вечірній Київ».

Експертизу провело комунальне підприємство «Київекспертиза». У звіті зазначено, що будинок не підлягає відновленню. Водночас низку експертиз ще зроблять державні інститути.

Нагадаємо, що петиція киян про відновлення історичного будинку набрала необхідну кількість голосів.

Також, за словами Непопа, побудувати на Жилянській, 116 нічого не можна, адже, за сьогоднішніми нормативами, там повинні бути певні відступи між будинками.

Видання пише, що місто запропонувало власникам втрачених квартир два варіанти вирішення житлового питання. Перший — їм дадуть взамін квартири у новобудові на вулиці Польській в Дарницькому районі – одно-, дво- і трикімнатні квартири з оздобленням, в які можна одразу заселитися.

Другий варіант — провести оцінку помешкання у тому стані, в якому воно було до атаки дрона, і виплатити мешканцям повну суму за втрачене житло. Її визначатимуть спеціалісти з оцінки нерухомості за ринковою вартістю квартири. Крім того, до зруйнованого будинку додатково направлять організовані бригади Київської служби порятунку для діставання вцілілих особистих речей.

Наразі всі мешканці будинку на Жилянській знайшли тимчасовий прихисток. Більшість з них проживають у родичів чи знайомих. За допомогою звернулися двоє громадян.

Зруйнований 120-річний будинок є частиною київської історичної забудови. Краєзнавець Антон Короб розповів, що будинок має архітектурну та історичну цінність. Зведений на рубежі ХІХ-ХХ століть чотириповерховий будинок поєднував елементи типового зразка київського цегляного стилю та водночас дрібні ліплені неоготичні деталі. Збудував його собі, як прибутковий, купець першої гільдії – Іоселіан Іцкович. Він був власником фабрики гнутих меблів та металевих виробів на цій же вулиці. Фірма була заснована ще 1871 року.

Фото: Відкриті джерела