Про це повідомив мер міста Віталій Кличко.

“Процес дерусифікації у столиці триває. І це важливо. Особливо під час варварської війни, якою росія намагається знищити Україну. Ми повинні назавжди позбавитися символів і назв, пов’язаних з країною-агресором”, – сказав Віталій Кличко.

Він зазначив, що у столиці вже перейменували 204 міських об’єкти. Так, наприкінці жовтня Київрада підтримала перейменування понад 40 вулиць, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим. На початку вересня – близько 40 вулиць. Зокрема, й вулицю Московську в центрі міста – на вулицю Князів Острозьких. А наприкінці серпня депутати перейменували 95 київських вулиць, площ та провулків.

На сьогоднішньому засіданні Київради ухвалили нові назви ще 11 міських об’єктів. Зокрема, перейменували наступні об’єкти: вулицю Біломорську – на вулицю Катерини Гандзюк;

вулицю Магнітогорську – на вулицю Якова Гніздовського; вулицю Ломоносова – на вулицю Юлії Здановської; вулицю Північно-Сирецьку – на вулицю Віктора Некрасова; бульвар Праці – на бульвар Івана Котляревського; вулицю Генерала Карбишева – на вулицю Ірини Бекешкіної; вулицю Челябінську – на вулицю Пантелеймона Куліша; вулицю Миколи Гастелло – на вулицю Бусовогірську; вулицю Маміна-Сибіряка – на вулицю Вічову; вулицю Валі Котика – на вулицю Віденську; вулицю Іжевську – на вулицю Іжкарську.

Кияни мали можливість проголосувати за назви, яким віддали перевагу, в застосунку “Київ Цифровий”.

Нагадаємо, що у Києві може з’явитися станція метро “Звіринецька”.

Фото: КМДА