У 2022 році Київська митниця виявляла резонансні порушення митних правил, які стосувалися підробки документів про гуманітарну допомогу, незадекларованих цінностей, товарів з РФ тощо.

Про це повідомляє пресслужба митниці.

Так, в аеропорту «Бориспіль» в одній із валіз знайшли чотирьох живих червонокнижних балабанів (рідкісний вид великих соколів). Після реабілітаційних заходів птахів випустили в середовище проживання.
А в багажі українки, яка поверталася додому з Мексики, знайшли 66 пляшок алкоголю, більша частина якого — елітна текіла. Митники вилучили товар на 970 тис. грн.
У Рівному митники виявили посилку з 330-грамовою брилою бурштину, яку намагалися відправити до Кувейту. Ринкова вартість каменю становить 37 000 грн.
Також серед резонансних порушень — спроба незаконного ввезення 20 тис. електронних сигарет на $56 тис., 200 кг димедролу під виглядом косметики, 71 старовинної монети віком до 2000 років.
Крім того, багато порушень було пов’язано з товарами для військових. Серед них — спроба ввезення 400 бронежилетів загальною вартістю понад 3 млн грн нібито для ЗСУ на підставі фіктивних документів. Усю продукцію було конфісковано та передано армії.
Також намагалися провезти такі товари: запчастини до вогнепальної зброї до Ростовської області; 2,5 тонни російських фумігаторів, що ввозилися як турецькі, вартістю $21 500; 300 нарізних карабінів під виглядом деталей для мисливської зброї.

Фото: Facebook