Таким чином активісти вирішили привернути увагу до цих унікальних територій, що дозволить домогтися їхнього заповідання та захисту.

Про це повідомили у Київському еколого-культурному центрі.

У повідомленні зазначили, що на основі власних досліджень центр представив 10 найцінніших природних об’єктів Києва, яким загрожує забудова, “гламуризація” та інша людська діяльність. Багато з цих об’єктів мало відомі громадськості, ЗМІ, міським депутатам і тому можуть бути найближчим часом знищені забудовою.

При цьому, запевняють екологи, за своєю природною цінністю вони набагато унікальніші за ті природні об’єкти Києва, які завдяки піару місцевих активістів стали популярними, наприклад, Совські ставки, урочище Горбачиха, Кучмин яр, балка Пронька та деякі інші.

Тож, до 10 найцінніших природних об’єктів входять:

1. Урочище Покал (Покол), що знаходиться в Голосіївському районі біля селища Корчувате, площа 45 га. Тут є унікальні ділянки  заливних листяних лісів. Таке цінне місце рідко зустрінеш навіть у Київській області. Тут виростає 5 видів рослин, занесених до Червоної книги України: любка дволиста, пальчатокорінник м’ясочервоний, дремлик чемерицеподібний, дрімок болотний, схованка яйцеподібна. На озері Миколайчик, що входить в урочище Покал, мешкає кілька десятків видів водоплавних птахів, серед них сіра та біла чаплі, зимородок, гоголь. Загрози-забудова території урочища забудовниками з “Світло-парку”, “гламуризація” дикої природи та перетворення урочища на парк.

2. Дарницькі луки, об’єкт знаходиться у Дарницькому районі біля Бортничої, площа 55 га. Залишки унікальних заливних дніпровських лук. Релікт первинного природного ландшафту. Тут росте три види червонокнижних рослин-пальчатокоренник м’ясочервоний, дрімок болотний, іриси сибірські. Тут справжнє пташине царство-мешкає кілька видів куликів, качок, чапель. Загрози – забудова котеджами, осушення луків.

3. Труханів острів, що знаходиться в Дніпровському районі, площа 283 га. Один із найцінніших і останній із київських островів, який не має заповідного статусу. Тут росте три види рослин, занесених до Червоної книги України – дрімок чемерицеподібний, пальчатокоренник м’ясочервоний, гроздовник багатороздільний (єдине зараз місце проростання в Києві). Тут мешкає 30 видів метеликів, і навіть понад 20 різних видів птахів, зокрема 4 види дятлів. Поки що вдалося досягти на Трухановому острові заповідання лише озер. Загрози – поступова забудова, “гламуризація” дикої природи та перетворення цінної ділянки дикої природи на парк.

4. Затока Вовкувата, що знаходиться в Оболонському районі, в районі Почайни, між вулицями Н. Плав’юка та С. Бандери, площа 15,9 га. Невелика дика водойма, поросла болотяною рослинністю. Справжній пташиний рай. Тут мешкає близько 20 водоплавних видів птахів-черки, водяна курочка, бугай, кряква, сіра чапля, кілька видів крячок. Загрози-забудова, “гламуризація” дикої природи і перетворення ділянки дикої природи в парк або водоймище з габіонами.

5. Озеро Конча, що знаходиться в Голосіївському районі, площа 10 га (та частина, що входить до Києва). Розташоване на захід від Жукова острова. Чудом уцілілий залишок державного заповідника Конча-Заспа, що діє наприкінці 1920-х – початку 1930-х років. Озеро Конча- цінне чисте озеро природного походження, тут мешкає близько 15 видів птахів (черки, сіра чапля, кряква, водяна курочка та ін.), а також більше 20 видів риб (щука, лящ, сом, краснопірка, окунь, золотий та срібний) карасі та ін.). Одне з рибних озер Києва. Загрози – забудова котеджами, видобуток піску, гідронамиви.

6. Озеро Коник, знаходиться у Голосіївському районі біля сел. Корчувате, площа об’єкту 27 га. Цей залишок древнього русла Дніпра є улюбленим місцем проживання різних видів птахів та риб. Тут також багато бобрів, болотної черепахи, вужів. Загрози – забудова його берегів котеджами, гідронамиви, видобуток піску.

7. Острів Рачий, розташований у Голосіївському районі Києва, на схід від Жукова острова, площа об’єкту 12 га. Являє собою дивом уцілілу ділянку дикої природи, що складається з заливних лук і боліт. Справжнє царство різних видів водоплавних птахів. Тут росте два види червонокнижних рослин – дрімок болотний і пальчатокоренник м’ясочервоний. Загрози-забудова котеджами, меліорація.

8. Озеро Відро, що знаходиться в Голосіївському районі Києва, на схід від заказника “Лісники”. Площа об’єкту – 33, 8 га. Одна з найчистіших київських водойм природного походження. Тут мешкають бобри, близько 20 видів риб та близько 10 видів водоплавних птахів. Загрози – забудова його берегів котеджами, гідронамиви, видобуток піску, так зване “розчищення” озера.

9. Озеро Алмазне, що знаходиться в Деснянському районі Києва. Найбільше та одне з найкрасивіших озер столиці. Площа – 185,3 га. Тут мешкає понад 20 видів риб, серед яких є лящ, срібний карась, окунь, щука, плотва, краснопірка та ін. Своєрідною є орнітофауна озера; бакланів. Загрози – забудова його берегів котеджами, гідронамиви, видобуток піску.

10. Синє озеро, що знаходиться в Подільському районі Києва, на Виноградарі, площа 15,9 га. Озеро-релікт. Єдине у Києві озеро льодовикового періоду. Озеро має унікальну фауну комах та інших безхребетних. Загрози-забудова його берегів, гідронамиви, видобуток піску, так звана “розчищення” озера.

Фото: Фейсбук