Учасниками першого тренінгу стали співробітники Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також лікарень, що мають відповідну базу для надання медичної допомоги постраждалим від дії хімічних речовин.

Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації.

У повідомленні зазначили, що столичні лікарі пройшли тренінг з хімічної готовності та реагування, який провели фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я.

«Це дводенний насиченій курс, мета якого посилити хімічну готовність та здатність медичних працівників оперативно реагувати на такі загрози», – пояснила Валентина Гінзбург.

Вона додала, що учасниками першого тренінгу стали співробітники Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, а також лікарень, що мають відповідну базу для надання медичної допомоги постраждалим від дії хімічних речовин.

За інформацією Валентини Гінзбург, під час тренінгу київські медики отримали теоретичні та практичні знання щодо класів і дії хімічних агентів, використання засобів індивідуального захисту, деконтамінації, а також щодо сортування та надання медичної допомоги при дії хімічних речовин на догоспітальному і ранньому госпітальному етапі.

«Дуже важливо, що цей курс органічно поєднує теоретичні знання з відпрацюванням практичних навичок. Наприклад, він включає в себе симуляцію події з масовими жертвами від застосування хімічних агентів. Таким чином наші медики отримають не просто алгоритм, як допомагати в таких випадках, а буквально «проживуть» його, тож добре запам’ятають», – зазначила Гінзбург.

Вона зауважила, що медичні працівники мають бути готовими надати кваліфіковану допомогу за будь-яких обставин. «Я і в мирні часи була переконана, що жодні знання та вміння не можуть бути зайвими. Нині я в цьому впевнена на 300 відсотків. Вчитися потрібно завжди, а лікарям – щодня, адже від них залежать життя та здоров’я людей», – підкреслила Валентина Гінзбург.

Вона подякувала медикам, які відгукнулися на пропозицію підвищити свій фаховий рівень та окремо, за надану можливість, – Всесвітній організації охороні здоров’я.

Фото: Фейсбук