За перше півріччя 2020-го компанія ДТЕК «Київські електромережі» сплатила до бюджетів усіх рівнів майже третину мільярда гривень. Про це повідомле прес-служба ДТЕК «Київські електромережі».

До центрального бюджету компанія сплатила 235 мільйонів гривень, місцевий бюджет поповнила на 47 мільйонів.

За словами компанії, цих грошей вистачить для фінансування майже половини витрат в місті Києві на державну програму «Велике будівництво», яка спрямована на масштабну розбудову якісної інфраструктури в Україні.

«ДТЕК – надійний партнер суспільства. 282 мільйони гривень сплачених до бюджету – це наш внесок у створення сучасної та успішної країни. Окрім податків, наша компанія є послідовним інвестором у модернізацію столичної інфраструктури. Так, в минулому році ми вклали майже 400 мільйонів гривень в оновлення електромереж Києва, підвищуючи якість та надійність електропостачання клієнтів», – зазначив генеральний директор ДТЕК Київські електромережі Маріс Куніцкіс.

Як повідомлялося раніше, до кінця 2020-го ДТЕК Київські електромережі планує повністю оновити більше 30 кілометрів електричних мереж 10 кВ та 0,4 кВ. Зокрема, компанія реконструює 25 розподільчих пунктів та трансформаторних підстанцій середньої та низької напруги. На цих об’єктах вже монтують сучасні самоутримні ізольовані проводи та електрокабелі із зшитого поліетилену, вакуумні вимикачі, трансформатори, розподільчі комірки та щити, рубильники, автоматику тощо.

У лютому 2020 ДТЕК «Київські електромережі» презентував План розвитку столичних електромереж до 2024 . В ньому зокрема передбачено, що до кінця 2024 в столиці побудують 4 нові великі підстанції 110 кВ, 51 кілометр ліній електропередач 110-35 кВ, реконструюють 1 753 кілометри мереж та 231 енергооб’єкт.

В компанії відмічають, що загальні капітальні вкладення ДТЕК у 2018-му становили 20 млрд грн, а податкові відрахування – 27 млрд грн. 100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.

Фото: pixabay.com