Про це повідомляє «Київводоканал».

«У 1990-ті роки деякі ЖЕКи вирішили зекономити: полив відрізали і запломбували. Немає води – менше роботи двірнику, менша квартплата. Деякий час киян це влаштовувало, вони поливали з балконів, носили воду каністрами, поки зрештою втомилися і почали писати скарги, щоб полив повернули», – йдеться у повідомленні.

Зараз у столиці є три шляхи, якими можуть піти жителі багатоповерхівок:

  1. У будинку є відгалуження на полив і на ньому є лічильник. Отже, двірник (чи інша відповідальна за полив особа) доглядає клумби і газони. Весь об’єм, який «пройшов» за місяць через цей лічильник, – це вода для господарських потреб будинку. Вона оплачується мешканцями у платі за обслуговування будинку і прибудинкової території. І що важливо – на цьому лічильнику для поливу оплачується тільки водопостачання, без водовідведення, адже тут  немає послуги каналізування, лише подача води.
  2. Відгалуження на полив відрізане та опломбоване. У цьому випадку потрібно встановлювати лічильник, відновлювати відгалуження і оформляти його в додатковому договорі. Ці питання мають вирішувати між собою житлова організація (ОСББ, управитель, ЖБК) і водоканал.
  3. У проекті будинку не було передбачено відгалуження на полив. Це найскладніше, тому що потрібен проект на зміну системи водопостачання, потім монтаж відгалуження і наприкінці – зміни до договору з водоканалом.

Кияни досить часто звертаються з питаннями щодо поливу прибудинкових територій багатоповерхівок. Де ж взяти воду для…

Опубліковано Департамент житлово-комунальної інфраструктури Києва Середа, 15 липня 2020 р.

Якщо у будинку нема такого відгалуження чи воно запломбоване, потрібно звернутися до керуючої організації для вирішення цього питання.

Фото: royalforest.com.ua