Після реконструкції на Хрещатику планують висадити головні символи столиці — каштани. Проте для цього необхідно провести «комплексний обсяг робіт».
Про це під час дискусії «Urban law: юридичні проблеми життя міста і городян» розповів перший заступник гендиректора «Київзеленбуду» Вадим Мотуз, повідомляє«Укрінформ».
За словами заступника, каштани «добре себе почувають» в паркових зонах, однак зараз в столиці їм важко. Причина цього — велика загазованість, засоленість ґрунтів, людський вплив.
«Каштани, бо як ви знаєте Київ— місто каштанів, дуже гарно себе почувають у паркових зонах, але їм зараз важко у центральній частині. Тому що велика загазованість, засоленість грунтів, антропогенний вплив приносить негативні наслідки для зеленої зони», — додає Мотуз.
Також він повідомив, що на наступний рік із «Київавтодором», який є замовником великої реконструкції центральних частин міста, а саме вулиці Хрещатик, знайдуть спільну мову щодо правильного озеленення Хрещатику, щоб задовольнити бажання киян, які ще пригадують центральну частину з каштанам. Наразі вже проводиться великий комплексний обсяг робіт.
У той же час він відзначив, що туї які тимчасово висадили на Хрещатику, мають більше переваг, так як вони легше переносять пересадку.
«Туї можна легко пересаджувати хоч кожного року, і проблем з ними не буде. Звісно, що листяні дерева таких дій не витримають. Тому питання висадити зараз якісь гарні листяні дерева на центральній частині, на Хрещатику, а потім їх пересаджувати, і вони загинуть, і списати на цьому бюджетні кошти – це буде нераціонально і неправильно», — зауважив Вадим.
Водночас, заступник керівника Київзеленбуду наголосив, що міська влада за останні 4 роки широко почала популяризувати створення нових зелених зон.
«Наші парки та сквери за останніх чотири роки стали навіть краще, ніж європейського зразка, і нам уже є чим пишатися», — додав Мотуз.
Нагадаємо, на Набережній в рамках експерименту висадили кущі вздовж проїжджої частини.
Фото: Вікіпедія