Про це заявив лідер республіканців у Сенаті США Мітч Макконнелл.

Макконнелл публічно виступив за подальшу військову допомогу Україні, зазначивши, що цей крок відповідатиме національним інтересам Америки.

У питанні підтримки України, ніколи не йшлося про благодійність, тут не йдеться про демонстрацію благодійності або про абстрактні принципи міжнародних відносин. Йдеться про холодні, жорсткі американські інтереси.

Він наголосив, що США зацікавлені у тому, щоб стримати авторитарні режими, перш ніж вони призведуть до ширшого конфлікту.

У наших інтересах — допомогти зменшити військовий потенціал значного супротивника і при цьому не жертвувати життям американців. У наших інтересах стримати агресивну поведінку, перш ніж вона спровокує ширший конфлікт і безпосередньо загрожуватиме нашим найближчим союзникам і торговим партнерам.

За його словами, Америка не може залишатися осторонь війни в Європі й сподіватися, що це не вплине на неї. Також США не можуть дозволити собі навіть думати, що ігнорування агресії Росії якось послабить позиції Америки та стратегічну конкуренцію з Китаєм.

Прискорення поразки Росії в Європі є саме тим, що допоможе нам уникнути одночасної агресії з боку наших супротивників у Європі, а також в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Допомога Україні від США

Нагадаємо, що у Білому домі вважають, що досягли прогресу під час переговорів із республіканцями в Сенаті США. Вони сподіваються, що пакет додаткового фінансування для України вдасться схвалити у січні.

Однак, існує і «план Б», якщо законопроєкт не буде схвалений.