Український лікар Євген Комаровський виступив із критикою запроваженного 1 липня посилення карантину у столиці. Про це він повідомив у ефірі «Україна 24».

На думку педіатра, заборона роботи закладів харчування та кінотеатрів після 22:00 не в силах зменшити рівень ризику зараження коронавірусом.

«Є проблема, кінотеатр –  це закрите приміщення. Інтенсивність повітрообміну в кінотеатрі і відстань між людьми в кінотеатрі визначає ступінь ризику. При чому тут час доби – я не розумію. Ось, наприклад, кінотеатр, у нього швидкість обміну повітря така-то – ми дозволяємо при такій вентиляції повітря проводити заходи. Немає такої системи вентиляції – цей зал не працює. Ось головний чинник. Чому раптом стало обставиною – я не знаю як лікар. Можливо, є якісь нові відкриття київських епідеміологів. Чому о 18:00 кінотеатр можна відкрити, а о 22:00 не можна», – відзначив Комаровський.

За словами лікаря, існують інші критерії походів у кіно: «Я взагалі вважаю, що будь-які збори людей в закритому приміщенні – це ризик. Я б міг зрозуміти, що люди старші 40 або 50 років – групи ризику – не допускаються в кінотеатрах взагалі – ось це зрозуміло. А чому саме в 22:00 – незрозуміло нікому », – сказав він.

Також Євген Комаровський звернуся до тих, хто боїться підхопити COVID-19 у басейні: «Через воду вірус не передається. Купання в басейні менш ризиковане, ніж будь-який автобус або тролейбус у Києві».

Нагадаємо, відучора в Києві діють нові карантинні обмеження.