Українська письменниця Ліна Костенко стала кавалером Ордену Почесного легіону. Це найвища нагорода у Франції, яку присуджує президент республіки за військові або громадянські заслуги.

Про це заявив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко сьогодні, 14 липня.

“Пишаюся тим, що честь жити з Вами одночасно”, – сказав чиновник.

Крім того, день для вручення було обрано не просто так. Сьогодні, 14 липня, відзначається Національне свято Франції. Нагороду Костенко вручив посол Франції в Україні Етьєн де Понс.

Також до привітань приєднався мер Києва Віталій Кличко.

“Для мене Ліна Василівна – уособлення духу та гідності українського народу. Людина, яка ніколи не ламалася за часів та обставин, а також не зраджувала своїх принципів. Її творчість надихала і надихає українців боротися за свободу та ніколи не опускати руки, і це дуже важливо”, – заявив Кличко.

Ліна Костенко – почесний професор Києво-Могилянської академії та почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі.

Ще у 2005 році Ліна Костенко відмовилася від звання Героя України. Наголосила, що поетам для спілкування з людьми потрібне лише слово. В останні роки Ліна Костенко майже не з’являється на публіці.

Фото: Відкриті джерела