Про це Лубінець сказав в інтерв’ю Суспільному.
Це нонсенс. Хто від цього виграє? Армія? Ні. Громадяни України, які бояться виходити на вулицю? Ні.
У цьому контексті він схвально висловився про дії представників ТЦК у Полтавській області, зокрема їх звернення до Нацполіції та надання списків осіб, які по документах ухиляються від мобілізації.
Лубінець додав, що у разі необхідності проводити “рейди” до складу такої групи обов’язково мають бути долучені поліціянти, позаяк саме вони здійснюють перевірку документів.
Після цього вони надають відомості співробітникам ТЦК для перевірки, чи є такий громадянин України в реєстрі військовозобов’язаних, чи немає.
Омбудсмен додав, що саме співробітники Нацполіції мають право “зупиняти людей, перевіряти документи, приймати рішення, озвучувати якісь законні вимоги”.
Крім того, Лубінець виступає проти розширення повноважень ТЦК, як це було вказано у 1-й редакції законопроєкту щодо мобілізації.
Найгучніші скандали з ТЦК
14 березня мережею ширилось відео, на якому у Мукачево люди у військовій формі силоміць «пакують» чоловіка в мікроавтобус. Під час спротиву постраждалого кинули на землю й завдали йому кілька ударів. Згодом ТЦК почало перевірки по справі.
У жовтні 2023 року у Тернополі ТЦК розпочав службову перевірку через аналогічне відео. Зокрема у листопаді у мережі спалахнув скандал через дії представників військкомату у Хмельницькому. Тоді ж співробітники ТЦК намагалися силою забрати чоловіка з лікарні, де той нібито проходив військово-лікарську комісію.
На початку березня у Чернівецькій області представники територіального центру комплектування зупинили чоловіка на коні, який був озброєний сокирою. Під час спілкування на одного з військових наїхав автомобіль.
Тим часом військовослужбовці Збройних сил України, які патрулюють вулиці Львова та проводять заходи з оповіщення громадян, почнуть використовувати бодікамери. Відео з них передаватимуться до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для аналізу конфліктних ситуацій.