Про це повідомляє Європейська правда.

Зазначимо, що це перші загальнонаціональні “вибори” у Білорусі з початку масових політичних репресій, які відбулись три з половиною роки тому, через самопроголошення Лукашенка президентом Білорусі.

У виданні наголошують, що влада в Мінську не запросила міжнародних спостерігачів, зокрема і від Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).  Зокрема в ОБСЄ, ще у січні, у відповідь на це висловили “глибокий жаль”.

Світлана Тихановська, лідерка білоруської опозиції, яка зараз перебуває у вигнанні, закликала виборців бойкотувати голосування.

Зокрема, команда Тихановської закликала долучатися до онлайн-марафону “Обираю Нову Білорусь!”, у якому обговорять, “як від диктатури обману і страху перейти до країни, про яку ми всі мріємо”.

У виданні зазначають, що білоруський парламент поступово почав втрачати повноваження, відколи самопроголошений президент Олександр Лукашенко став посилювати свою владу після обрання в 1994 році.

Лукашенко заявив, що виграв шостий президентський термін у 2020 році в результаті голосування, яке США та Європейський Союз засудили як фальсифіковане.

Окрім того, за даними ЗМІ Лукашенко планує знову брати участь у виборах у 2025 році. За його словами: “у світі немає таких чесних виборів, як у Білорусі”.

Нагадаємо, що в Білорусі 2020—2021 року пройшла хвиля мирних демонстрацій проти режиму Лукашенка. Протести загострилися після президентських виборів 9 серпня 2020 року. Основними цілями були відставка Лукашенка та проведення повторних, чесних виборів президента країни.

На ці акції протесту влада відповіла масштабними репресіями, що тривають досі.

Зазначимо, що через протести в Білорусі, країну покинуло від 700 тисяч до мільйона громадян.