Про це повідомили у пресслужбі Міжнародного агентства з атомної енергії.

Експертам не вдалося остаточно визначити походження та місце вибухів, за винятком того, що пролунав вчора, 22 лютого. За даними працівників ЗАЕС, сильний вибух був частиною «польових навчань» окупантів.

Водночас пошкоджень станції та постраждалих не було.

Я, як і раніше, глибоко стурбований ситуацією з ядерною безпекою на найбільшій атомній електростанції в Європі, розташованій на передовій в Україні. У звітах наших експертів йдеться про можливі бойові дії неподалік від станції. Я ще раз закликаю всі сторони суворо дотримуватися п’яти конкретних принципів захисту АЕС і уникати будь-яких нападів або військової діяльності, які можуть загрожувати ядерній безпеці та безпеці, — заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Нагадаємо, що 6 лютого Рафаель Маріано Гроссі прибув з візитом до Києва та провів зустріч з очільниками Міністерства енергетики, Держатомрегулювання та Енергоатому.

З Гроссі також провів перемовини президент Володимир Зеленський. Під час зустрічі вони обговорили актуальну безпекову ситуацію на тимчасово окупованій Запорізькій атомній станції та ризики, які несе її окупація російськими військами.

Голова держави також запропонував Гроссі взяти участь у Глобальному саміті миру.

А вже 7 лютого Гендиректор МАГАТЕ відвідав Запорізьку АЕС, яка перебуває під російською окупацією. Це вже четвертий візит Гроссі на станцію. Однією з цілей візиту було оцінити рівень підготовки та кваліфікації персоналу АЕС.