Про це повідомляє Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), який опитав 1 067 українців про ставлення до легалізації.

Опитування показало, що до легалізації медичного канабісу позитивно ставляться 43% респондентів. Майже втричі менше українців (16%) ставляться негативно. Водночас 41% мають або нейтральне, або невизначене ставлення до легалізації медичного канабісу.

Підтримка легалізації медичного канабісу. Фото: КМІС.

Водночас, коли соціологи «уточнювали», що йдеться про легкий наркотик — марихуану, показники схвалення дещо змінилися. У такому формулюванні запитання щодо легалізації позитивно поставилися вже 45%. Зросла й частка противників, а також тих, хто має нейтральне або невизначене ставлення. Негативно поставилися 23%, а ще 32% — нейтрально чи невизначено.

Також соціологи поставили українцям запитання з акцентом на тому, що це полегшить біль багатьом пацієнтам (зокрема онкохворим і пораненим військовим). У такому контексті легалізацію схвалили вже 57% українців. Водночас 14% і надалі мали негативне ставлення, а ще 28% — нейтральне чи невизначене.

Підтримка легалізації медичного канабісу. Фото: КМІС.

Найбільше підтримували легалізацію у центральній частині України (53%), найменше — на півдні (43%). Водночас частка противників найвища на сході України (24%), а найнижча — на заході (14%).

Респонденти з вікової групи 60—69 років частіше за інших висловлювали підтримку легалізації (57%). Найменше противників було серед українців віком 18—29 років (7%), а найбільше — у віковій категорії 40—49 років (21%).

Що відомо про легалізацію медичного канабісу

Нагадаємо, закон про легалізацію медичного канабісу набув чинності 16 серпня 2024 року.

Також раніше в Україні виключили канабіс із переліку важких наркотиків.