Про це пише The Guardian.

Коментуючи заяву Орбана про ЄС, французький лідер зазначив, що Брюссель не вторгався в Угорщину чи Європейський Союз. Угорщина прийняла суверенне рішення приєднатися до Європи.

Вона дуже виграла від цього і продовжує вигравати з того часу, як приєдналася. І угорський народ живе набагато краще, відколи приєднався до нашої Європи, але це був суверенний вибір.

Макрон наголосив, що недопустимо плутати суверенний вибір з актом військового домінування. Президент Франції також прокоментував зустріч Орбана з російським диктатором Володимиром Путіним.

За його словами, країни-члени ЄС не повинні підривати свою політику щодо України, і будь-яка така зустріч повинна бути попередньо узгоджена з країнами-членами ЄС. При цьому він зазначив, що не має жодних моральних чи поведінкових уроків для будь-якого прем’єр-міністра, і зокрема для Орбана.

Я не засуджую те, що він зробив. Я думаю, що це може бути корисним, хто знає, в якийсь момент. Я просто кажу, що ми не повинні дозволити цьому послабити нас. Я думаю, що з початку війни в Україні наша сила полягала в тому, що ми були єдиними, швидкими і витримували лінію.

Нагадаємо, що на саміті 27 національних лідерів Європейського Союзу прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступив проти надання Україні допомоги на 50 мільярдів євро.

Окрім цього, на зустрічі в Брюсселі новий голова уряду Словаччини Роберт Фіцо висловив сумніви щодо надання нової фінансової підтримки Україні. Свою позицію він аргументував якимись корупційними ризиками.

Фото: відкриті джерела