Про це він написав у Х.

“Я читаю тут усілякі речі про наші наміри щодо Гази. Ось позиція Франції – вона зрозуміла: Так миру. Так безпеці Ізраїлю. Так палестинській державі без ХАМАСу. Це вимагає звільнення всіх заручників, тривалого припинення вогню, негайного відновлення гуманітарної допомоги та пошуку політичного рішення про створення двох держав. Єдиний можливий шлях – політичний”, — написав Макрон.

За словами президента, він підтримує “законне право палестинців на державу та мир”, і “право ізраїльтян жити в мирі та безпеці, визнаних їхніми сусідами”.

“Майбутня конференція щодо рішення про створення двох держав у червні цього року має стати переломним моментом. Я роблю все можливе з нашими партнерами для досягнення цієї мети миру. Нам це дійсно потрібно. Не піддаваймося на легкі шляхи і провокації. Не дозволяймо поширюватися дезінформації та маніпуляціям”, — написав він.

Наприкінці квітня верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що до кінця травня Палестину визнають кілька країн Євросоюзу. Станом на початок травня серед європейських держав незалежність Палестини визнавали: Болгарія, Угорщина, Кіпр, Мальта, Польща, Румунія, Словаччина, Чехія, Швеція, Іспанія, Ісландія та Норвегія.

Україна як член ООН визнала Палестину, ще перебуваючи у складі СРСР – це відбулося у 1988-му. Палестина ж визнала незалежність України у 1992 році. Проте Україна не визнала ХАМАС терористичною організацією, яка контролювала Сектор Гази до початку там операції Армії оборони Ізраїлю.