Про це вона розповіла у своєму зверненні.

Жінка розповіла, що провела зі слідчими та криміналістами майже добу у будівлі слідчого комітету російського міста Салехарда.

Вчора ввечері вони таємно відвезли мене до моргу, де показали тіло Олексія. Слідчі стверджують, що відомі причини смерті та готові всі медичні та юридичні документи, — додала Навальна.

Однак, за законом тіло Олексія Навального мали віддати відразу. Цього досі не зробили.

Натомість правоохоронці «шантажують її та ставлять умови, де, коли і як має бути похований» її син.

Вони хочуть, щоб це було зроблено таємно, без прощання. Вони хочуть привезти мене на околиці цвинтаря до свіжої могили та сказати: ось тут лежить ваш син, — розповіла вона.

При цьому, за словами Навальної, їй погрожують, що якщо вона не погодиться на таємні похорони, з «тілом її сина щось станеться».

Що відомо про смерть Навального

Нагадаємо, що 16 лютого федеральна служба виконання покарань РФ заявила про смерть ув’язненого опозиціонера Олексія Навального. Згідно з повідомленням ФСВП, Навальному стало погано під час прогулянки. Після цього він практично відразу знепритомнів, а лікарі, які прибули на місце, констатували його смерть.

У Росії стверджують про те, що у Навального нібито відірвався тромб. Наразі офіційно про причини смерті політика не відомо.

Опозиціонеру було 47 років. Останнім часом він відбував покарання у виправній колонії №3 у селищі Харп у Ямало-Ненецькому автономному окрузі.

У серпні минулого року російський суд засудив Навального до 19 років позбавлення волі за звинуваченнями в екстремізмі. А у березні 2022 року суд дав йому 9 років колонії суворого режиму у справі про шахрайство та образу судді.

Своєю чергою, Європейський Союз оголосив про наміри перейменувати режим санкцій за порушення прав людини на честь вбитого російського опозиціонера.