Про це в ефірі КИЇВ24 розповів журналіст Віталій Глагола.

Журналіст уточнив, що на сайті поліції Угорщини можна побачити кількість людей, яким щодня надають статус біженця у країні ЄС після перетину кордону. Це може бути 15-30 людей в день.

Треба розуміти, що довжина кордону дуже велика. І кожні 10 метрів ти прикордонника не поставиш. Прикордонники намагаються контролювати кордон з допомогою і дронів, і патрулів, і так далі. Але треба розуміти, що якщо ти місцевий із Закарпаття, ти можеш навіть дістати десь графік розкладу руху прикордонних патрулів. Маючи цю інформацію, то місцеві дуже часто користуються тим, щоб допомогти переправити ухилянтів через річку в сторону ЄС. Вони підшуковують моменти, вони знають де можна перейти, де найбільш безпечно.

Він додав, що невдалі випадки незаконного перетину кордону відомі. Натомість ми не чуємо про ті спроби, які вдалися.

Наприклад, на сайті поліції Угорщини можна побачити кількість людей, яким вони щодня надають статус біженця після того, як вони перетнули кордон. Це може бути 15-30 людей в день. Це про ті, які ми не дізнаємося. Ми дізнаємося з медіа лише про невдалі спроби. Я недавно теж публікував відео з дрону, де видно, як 6 чоловіків безперешкодно перетинають в районі КПП “Лужанка”, це українсько-угорський кордон.

За словами журналіста, ці чоловіки успішно перелізли через паркан і без проблем перетнули україно-угорський кордон. А наші прикордонники не змогли запобігти цьому.