Про це повідомляє агенція «Інтерфакс-Україна» з посиланням на Асоціацію рибалок України.

За даними асоціації, у водосховищах Дніпра морська риба-голка й дрібна медуза стали звичними мешканцями. Але якщо 3 роки тому рибу-голку й деякі види бичків можна було зустріти лише у дельті Дніпра і на Каховському водосховищі, то сьогодні їх удосталь прямо у столичних затоках.

В Асоціації рибалок України наголошують, що поява морських мешканців у дніпровських водах говорить про катастрофічний стан Дніпра: «Вони живуть у столичній акваторії прямо під «вікнами» Верховної Ради, і це яскрава демонстрація неналежного ставлення до найголовнішої  річки країни».

В асоціації додають, що «Дніпро катастрофічно заростає і міліє»: лише в столичній акваторії 57 мілин, які через 3-5 років можуть перетворитися на острови, якщо не вжити екстрені заходи.

За твердженням вчених, вода у водосховищах нагадує коктейль зі всієї таблиці Менделєєва. Завдяки всьому цьому солоність води підвищилася, що і дало можливість оселитися в каскаді Дніпровських водосховищ жителям морських лиманів», – зазначив голова Асоціації рибалок Олександр Чистяков.

Він додав, що кілька років тому дрібну медузу або амазонську прісноводну медузу з Південної Америки можна було побачити в одиничних екземплярах, але цього року – «в деяких затоках як у киселі плаваєш».

За його словами, дана медуза не властива нашій вітчизняній природі, швидше за все, потрапила у води Дніпра з чийогось акваріума. Цей вид походить родом від справжніх медуз, схожий із ними за структурою та також повинен мати щупальця. Тобто це справжня, повноцінна медуза, правда у дещо зменшеному вигляді від своїх морських родичів.

На початку липня медуз у Дніпрі помітили під Запоріжжям.

Фото: pixabay