Про це пише Reuters.
У своїй промові Шейнбаум також захистила торговельну угоду між США, Мексикою та Канадою (USMCA), яку вона назвала єдиним способом конкурувати з Китаєм. Ця угода підлягає перегляду у 2026 році.
Ці дії відбуваються на тлі напруженості в торгівлі зі Сполученими Штатами, найбільшим торгівельним партнером Мексики, через тарифні погрози Трампа, який звинуватив Мексику в тому, що вона служить шляхом для обходу чинних американських тарифів на китайські товари.
Мексика заперечує такі звинувачення, але вже посилила боротьбу з контрабандними товарами з Азії та запровадила тарифи, спрямовані на гігантів електронної комерції, таких як Shein і Temu.
У рамках широкої програми економічного зростання Шейнбаум представила перелік економічних політик, які, за її словами, допоможуть збільшити інвестиції та вивести Мексику в десятку найбільших економік світу до 2030 року, піднявшись із 12-го місця, яке країна займає зараз.
“Наша мета — розширити співпрацю на весь американський континент. Це бачення, яке ми хочемо реалізувати, щоб стати регіоном із найбільшим потенціалом та розвитком у світі”, — заявила Шейнбаум.
План включає підтримку місцевих постачальників для галузей, які залежать від імпорту з Китаю, таких як текстильна та автомобільна промисловість, а також допомогу мексиканським виробникам сталі, які давно звинувачують Китай у демпінгу на ринку.
Шейнбаум також планує підвищити рівень інвестицій до 28% ВВП, створивши 1,5 мільйона робочих місць у сфері виробництва шляхом стимулювання місцевого виробництва та спрощення бюрократії.
Ця програма знаменує зміну тону порівняно з її попередником, президентом Андресом Мануелем Лопесом Обрадором, який залишив посаду у жовтні та часто конфліктував із приватними компаніями.
Мексика планує зміцнити свої позиції, використовуючи торговельні угоди, тарифну політику та посилюючи митний контроль, згідно з урядовою презентацією.