Місцеві пабліки повідомили про кілька яскравих спалахів у небі Києва, які супроводжувалися гучним звуком.
Поки що офіційної інформації щодо цього інциденту немає. Неофіційно це міг бути зовсім не “Шахед” чи ракета ЗС РФ, а метеорит. Відомо, що падіння метеоритів може супроводжуватися звуками вибухів і яскравими спалахами в небі. Іноді метеорити можуть вибухати в небі, не долітаючи до Землі, коли згорають у атмосфері.
Через кілька хвилин після інциденту в Києві було оголошено повітряну тривогу через загрозу ударних БпЛА, які рухалися з північно-східної частини через Сумську область.
Поки що офіційної інформації щодо звуків вибуху у Києві та спалахів у небі немає.
Метеорит, метеор або болід
Втім, насправді це був болід (метеор). У ці дні у небі можна спостерігати метеорний потік Гамма Норміди (Gamma Normids, GNO). Найбільш активний зорепад зазвичай якраз 13-15 березня. Частота спостереження метеорів цього потоку — від 3 до 6 на годину.
Анатолій Казанцев, старший науковий співробітник астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка та астроном Володимир Кажанов стверджують, що мова йде про болід.
Метеор — явище в атмосфері, а метеорит — космічний об’єкт, який упав на Землю. Метеори — це видимі сліди метеороїда, який увійшов у атмосферу Землі і згорів. Водночас якщо метеороїд занадто великий і не згорає повністю, його уламки можуть впасти на поверхню Землі — тоді їх називають метеоритами.
Іншими словами, метеор — це світловий слід, який з’являється при вході метеороїда в атмосферу; метеорит — це залишки метеороїда, що досягли поверхні Землі; болід — це надзвичайно яскравий метеор, часто супроводжуваний звуковими і візуальними ефектами.