Про це пише американський діловий журнал Fortune.
На щорічних зборах акціонерів LVMH наприкінці минулого тижня Арно попередив, що його компанія може перенести виробництво до США в разі торгової війни.
“Якщо це станеться, винним буде Брюссель”, – заявив Арно, додавши, що “європейські країни повинні спробувати керувати цими переговорами, а не залишати їх бюрократам”.
76-річний глава LVMH розкритикував ЄС за те, що він витрачає надто багато часу на розробку правил, які більше шкодять бізнесу, аніж допомагають йому.
Попри те, що найгіршому сценарію вдалося тимчасово запобігти, ЄС перебуває під тиском, щоб укласти угоду зі США якнайшвидше. Блок запропонував тариф “нуль на нуль”, який би означав відсутність мит на трансатлантичну торгівлю.
Хоча це, можливо, і не остаточні умови, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн з гордістю заявила, що “країни вишиковуються в чергу, щоб працювати з нами”.
“Посеред хаосу Європа стоїть твердо, спираючись на цінності, і готова формувати те, що буде далі”, – сказала вона в інтерв’ю POLITICO.
Президентка ЄК наголосила, що блок не відмовиться від відповіді на тарифи США, якщо переговори зірвуться. Фон дер Ляєн попередила про велику кількість контрзаходів, до яких може вдатися ЄС, включно з тарифами на цифрові послуги.
Зрештою вона заявила, що відносини США та Європи вже ніколи не будуть колишніми.
Проте з моменту першого оголошення про запровадження мит ситуація, видається, заспокоїлася.
Минулого тижня Трамп зустрівся з прем’єр-міністром Італії Джорджією Мелоні, після чого заявив: “Торгова угода буде, 100%”.
Це особливо важливо для європейських компаній, оскільки багато з найбільших компаній ЄС представлені у США.
Для таких гігантів ринку предметів розкоші, як LVMH, американські покупці є критичною масою, зазначає видання. Компанія сподівається, що зможе компенсувати млявість китайського попиту, яка посилила уповільнення продажів предметів розкоші.