Про це пише видання Financial Times.

У матеріалі йдеться про те, що Україна мала працювати над децентралізацією електроенергії ще з початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. Адже вже тоді окупанти почали цілитися в енергетичну мережу України.

Видання пише, що за цей час можна було б побудувати сотні менших газових станцій або проєктів відновлюваної енергії.

“Міністерство енергетики не зацікавлене в децентралізації. Навпаки, воно більше зацікавлене в тому, щоб тримати якомога більшу частину енергетичного сектора, особливо генерації, під контролем державних компаній”, — сказав один з представників енергетичної галузі.

На думку експертів і чиновників, міністр енергетики України Герман Галущенко замість цього лобіював будівництво великих і дорогих ядерних реакторів, на зведення яких потрібно від семи до десяти років. Відомо, що до призначення міністром у 2021 році він був віцепрезидентом державної ядерної компанії “Енергоатом”.

Нагадаємо, 30 вересня генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко розповів, що Україна має план, який допоможе пережити зиму у 2024-2025 році. Однак у майбутньому енергетична безпека потребуватиме таких заходів, як децентралізація електроенергії.