Про це заявив заступник міністра енергетики Микола Колесник етері телемарафону.

За його словами, встановлення резервної генерації економічно вигідне і допоможе підготуватися до опалювального сезону.

Для бізнесу не буде зайвим встановити резервну генерацію. Таким чином ми зможемо підготуватися до наступного опалювального сезону.

Він додав, що для бізнесу створені всі умови, щоб такі проєкти могли бути реалізовані. Міністерство енергетики розуміє, що часу не так багато, але це важливо через ситуацію на ринку.

Наразі ринкові умови вже є достатньо економічно вигідними для того, щоб встановлювати резервне живлення генерації й покривати власні потреби для бізнесу. У разі генерації понад власні потреби є можливість продавати це в енергомережу. Насправді ці інструменти є комерційно вигідними. Саме тому ми й закликаємо бізнес працювати на цьому напрямку за загальними європейськими правилами.

Він зазначив, що в України є розгорнутий ринок встановлення сонячних панелей і це є повністю ринковим механізмом, який допоможе бізнесу задовольнити свої потреби та й, у принципі, енергетиці в такому випадку.

Наявність власної генерації для власних потреб є важливим кроком для самозабезпечення.

В Україні впроваджують відключення світла через критичну ситуацію в енергетиці

21 травня 2024 року в Україні відновлено графіки відключення електроенергії. Причиною дефіциту електроенергії стали повторні обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури Росією.

Обмеження торкнуться як побутового, так і промислового сектора споживання.

Нагадаємо, в Україні запроваджують відключення світла, оскільки Росія останні кілька місяців активно атакувала українські об’єкти енергетичної інфраструктури. Внаслідок таких атак ворог сильно пошкодив теплогенерацію в Україні — уражена велика кількість ТЕС та ТЕЦ.