Про це він сказав в інтерв’ю для проросійського журналіста Такера Карлсона.
За його словами, угода про надра є «щирим економічним партнерством», яке мало б стати для російського керівництва свідченням, що США «справді стоять на боці України».
«І знаєш, кому це не подобається? Людям, які кладуть руку в касу. Бо ми мали регулювати потік грошей. Тож я думаю, це і є частина проблеми», — пояснює американський міністр.
Бессент також розкритикував президента України Володимира Зеленського і деяких його «неідеальних» радників, від яких той нібито отримує «не найкращі поради».
«Він був артистом, щось на зразок водевільного актора, звичайною людиною, яка потрапила в напружений час, зуміла впоратися з викликом, була героїчною і, я думаю, він застряг і перебуває під величезним тиском», — описав він українського президента.
Нагадаємо, після публічної сварки з президентом України в Овальному кабінеті президент США Дональд Трамп вирішив змінити угоду про корисні копалини на «більшу й кращу». За даними медіа, адміністрація Трампа хотіла просунути нові умови, включивши контроль США над українськими атомними електростанціями.
Зеленський зазначав, що кінцевої версії угоди ще немає, і поскаржився, що умови постійно змінюються.
«І начебто ми вже домовилися, що буде рамкова угода, а потім — повна. Зараз США пропонують одразу укласти повну угоду. Це потребує детального вивчення», — сказав він.
Згодом в Україні підтвердили, що отримали від США новий варіант угоди, а народний депутат Ярослав Железняк опублікував його деталі.
У ньому американці пропонують, аби більшість в управлінні фондом становили представники США (3 з 5 членів). Усі нові інвестпроєкти спочатку пропонуються американській стороні, та будь-які зміни відбуваються за домовленістю з американською стороною.
За даними Железняка, у тексті немає пунктів про АЕС та порти, йдеться про видобуток державних і приватних компаній. Але також немає гарантій безпеки від США.
Зеленський обіцяв, що комунікуватиме із суспільством, якщо нова угода про корисні копалини буде містити «ризиковані речі», і що Україна не підпише документ, який загрожуватиме її вступові до ЄС.