Про це заявив міністр ВПС США Френк Кендалл під час виступу перед курсантами-пілотами, повідомляє Newsweek.
Попередження міністра пролунало в той час, коли Росія та Китай, дві з дев’яти ядерних держав, все більше зближуються між собою. Білий дім визначив своїм пріоритетом збереження довготривалої конкурентної переваги над Китаєм і водночас стримування вкрай небезпечної Росії.
Під час виступу перед курсантами Академії ВПС США Кендалл заявив, що його найголовніша мета на посаді глави Департаменту ВПС — “прищепити відчуття невідкладності” щодо необхідності підготовки до наступної війни, в якій “нам, можливо, доведеться брати участь”:
“Війна з Китаєм або Росією не є малоймовірною, вона може статися в будь-який момент. Китай має зброю, призначену для розгрому сил США в західній частині Тихого океану, в тому числі на Тайвані та в Південнокитайському морі, які є його найвищими національними пріоритетами. Хоча Росія продемонструвала свою готовність застосовувати силу проти сусідніх країн, вона серйозно розглядала можливість застосування і ядерної зброї, коли зіткнулася з погіршенням ситуації в Україні”, — сказав чиновник.
Міністр також попередив курсантів, що перед ними буде поставлено завдання запобігти “найбільшій катастрофі в історії людства”, оскільки РФ збільшує свою залежність від ядерної зброї, в той час, як Китай створює ядерний арсенал, який можна порівняти з американським і російським:
“Думка про те, що ядерні держави не будуть воювати між собою, тому що вони не робили цього в минулому, є дуже небезпечною. Коли розпався Радянський Союз, я наївно сподівався, що це ознаменувало кінець загрози ядерного конфлікту. Загроза ядерної війни повернулася, і, можливо, в ще більш небезпечних формах. Хоча війна з Росією чи Китаєм не є неминучою, стримування, яке залишається метою США, буде успішним лише тоді, коли ми будемо готові до війни”, — стверджує міністр.
За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, РФ і США разом володіють майже 90 відсотками всієї ядерної зброї, з 5580 і 5044 боєголовками відповідно. Ядерний арсенал Китаю є третім за величиною у світі з 500 боєголовками.