Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто після свого сьогоднішнього візиту в Україну висловився про процес відновлення довіри між державами, на що може знадобитися тривалий час.
Péter Szijjártó, The Minister of Foreign Affairs of Hungary talks on the phone during the Bucharest Nine heads of diplomacy summit in Vienna House Andel in Lodz, Poland on March 31, 2023. B9 is a security initiative of eastern-flank NATO countries that helps to coordinate a position on regional security. The group will discuss Russia's war against Ukraine. The B9 group is made up of Poland, Romania, Lithuania, Bulgaria, Estonia, the Czech Republic, Hungary, Latvia, and Slovakia. (Photo by Dominika Zarzycka/NurPhoto via Getty Images)
Про результати переговорів з українським колегою Дмитром Кулебою та керівником Офісу президента Андрієм Єрмаком він висловився на своїй Facebook-сторінці.
Політик також опублікував відео з кадрами його сьогоднішнього візиту та спільної пресконференції. Відповідний ролик угорський міністр підписав досить лаконічно, з власною оцінкою щодо відносин між двома державами.
Україно, ще довгий шлях до відновлення довіри, — йдеться в його дописі.
Також Сійярто заявив, що в ході сьогоднішніх переговорів було зроблено «обнадійливі кроки для відновлення атмосфери довіри між Угорщиною та Україною, однак шлях ще довгий, і потрібно буде багато працювати».
Він додав, що Будапешт до цього готовий.
Нагадаємо, що переговори міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, керівника Офісу президента Андрія Єрмака та міністра зовнішньої економіки й закордонних справ Угорщини Петера Сійярто в Ужгороді тривали більш як 6 годин.
Значна частина перемовин була присвячена саме питанню нацменшин. Угорський міністр перерахував перелік питань, які з точки зору угорської сторони потребують або роз’яснення, або уточнення, або додаткового вирішення на рівні підзаконних актів.
Своєю чергою, очільник українського МЗС Дмитро Кулеба наголошував, що українська сторона налаштована на остаточне врегулювання суперечки з Угорщиною щодо прав нацменшин. Країни створять спільну комісію, яка за 10 днів представить список невирішених питань.
У діалозі, зі свого боку Сійярто заявив, що Будапешт хоче повернення для угорської меншини Закарпаття прав, які вона мала до 2015 року.
Кулеба також подякував угорській стороні за гуманітарну допомогу, яку вона надає Україні, прихисток українських громадян, зокрема дітей, та лікування поранених українських військовослужбовців в Угорщині.
Крім того, Кулеба позитивно оцінив рішення Угорщини піти на компроміс на засіданні Європейської Ради у грудні 2023 року, яке дозволило відкрити переговори про членство України в ЄС.
Також дипломати обговорили питання секторального співробітництва, зокрема проєкти у сфері логістики, розвитку транспортного сполучення, енергетичних проєктів, проєктів на фінансовому ринку.
Із 22 до 27 квітня у Vcentri HUB заплановані психологічні майстерні, школа ОСББ, заняття з…
22–27 квітня у столиці пройдуть продуктові сільськогосподарські ярмарки.
На тижні з 21 по 27 квітня у Києві буде тепло, сонячно, а в деякі дні…
Бріджит Брінк розповіла, що протягом трьох років на посаді разом із командою підтримувала українську армію,…
У Нацагентстві заявили, що не допустять до управління арештованими активами суб'єктів, пов'язаних з колишніми власниками…
Наталія Проніна частково очолила компанію "Тесоро Менеджмент", ставши її співвласницею у 2024 році.