Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто на спільній пресконференції з головою МЗС України Дмитром Кулебою та головою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

Ми прибули сюди, аби відновити добросусідські відносини, перед нами довгий шлях, але ми з угорського боку готові виконати цю роботу. На Закарпатті угорці та українці живуть у мирі, — заявив він.

Він відзначив, що «сторони говорили про важкі питання, зауваживши, що в останній час Україна та Угорщина мали не добросусідські відносини».

Частину часу, який був виділений для перемовин, ми приділили національним меншинам. На підставі того, що просили представники закарпатської угорської меншини, ми просимо український уряд забезпечити ті права, які були забезпечені до 2015 року. Ми нічого більше не просимо, — заявив Сійярто.

За його словами, представник Угорщини буде в комісії, яка має обговорити угорські прохання з українською стороною.

Ми сподіваємося, що тут будуть досягнуті результати і ми сподіваємося, що ці рішення, які будуть прийняті, вони будуть зафіксовані в законах, — сказав угорський міністр.

Він уточнив, що угорська сторона сформулювала прохання в 11 пунктах: зокрема, відновлення статусу національної школи, можливості складати атестат зрілості угорською мовою та користуватися угорською у сфері суспільного життя. За його словами, комісії було доручено домовитися про ці питання якомога швидше і розробити пропозиції для міністерств.

Нагадаємо, що глава МЗС Дмитро Кулеба наголошував, що українська сторона налаштована на остаточне врегулювання суперечки з Угорщиною щодо прав нацменшин. Країни створять спільну комісію, яка за 10 днів представить список невирішених питань.