Про це заявив глава МЗС Дмитро Кулеба на пресконференції після зустрічі з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто в Ужгороді.

Він також відзначив, що значна частина перемовин була присвячена саме питанню нацменшин. За його словами, угорський міністр перерахував перелік питань, які з точки зору угорської сторони потребують або роз’яснення, або уточнення, або додаткового вирішення на рівні підзаконних актів.

Ми домовилися про одну просту річ. Ми попросили угорську сторону надати нам вичерпний перелік питань, які у неї є до питання захисту прав представників меншин, ми цей перелік отримали.

Країни домовилися зібрати спеціальну комісію, яка має за 10 днів представити на розгляд урядів обох країн конкретне розуміння «як і що з того переліку запитань, які ми отримали, потребує вирішення, або вже врегульовано, щоб ми внесли остаточну ясність», додав прем’єр.

За його словами, якщо раніше в питанні нацменшин йшлося про ухвалення рішень в контексті членства України в ЄС, то тепер є бажання мати цю дискусію на двосторонньому рівні, для того, щоб «остаточно врегулювати питання, яке принципово вже вирішено в інтересах усіх нацменшин».

Своєю чергою, голова Офісу президента Андрій Єрмак зауважив, що українська сторона зробила дуже потужний крок для підготовки зустрічі президента Володимира Зеленського і премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Сьогодні обидві сторони абсолютно чітко сказали, що є зацікавленість в проведенні зустрічі на рівні прем’єр-міністра Угорщини і президента України, і ми сьогодні зробили дуже потужний крок до цієї зустрічі.