Про це йдеться у повідомленні МКІП

Як інформує мінкульт, Михайло Резнікович після нетривалого перебування в Києві на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році  залишив територію України та почав співпрацювати з державними інституціями країни-агресора.

З відкритих джерел Мінкульту стало відомо, що нині він викладає в російському інституті театрального мистецтва.

Вже з перших днів втечі з України Резнікович почав транслювати свою  антиукраїнську позицію через російські пропагандистські медіа.

В інтерв’ю одному з YouTube каналів він поширив відверто брехливі наративи про винищення українцями російської мови і культури та про братерство українського і російського народів.

«Чути не завуальовані українофобські вислови та слова прямої підтримки російської імперської політики з вуст Героя України, дійсного члена Національної академії мистецтв України  щонайменше обурливо для кожного українського патріота», – зазначається у повідомленні Мінкульта.

Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки вже відмовився від вистав колишнього художнього керівника. Скасовані спектаклі Резніковича «Фальшива нота», «У полоні пристрастей (Камінний господар)», «Насмішкувате моє щастя», «Оголена зі скрипкою». Анонси й описи цих постановок видалили із сайта театру.

Свого часу Михайло Резнікович отримав низку державних нагород. Крім звань Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, він також є академіком-засновником Національної академії мистецтв України.

Враховуючи те, що Національна академія мистецтв України заснована на державній власності та фінансується з Державного бюджету України МКІП звернулося до НАМУ з вимогою позбавити  Резніковича звання академіка.

Також МКІП повідомляє, що спільно з профільним комітетом Верховної Ради України вже розроблені усі необхідні зміни до законодавства щодо питання позбавлення зрадників державних нагород та почесних звань. Наразі відповідний законопроект очікує свого прийняття українським парламентом.