Про це повідомило Мінкультури.

Арку дружби народів у Києві створили до 60-річного ювілею утворення СРСР і урочисто відкрили напередодні 65-ї річниці жовтневого перевороту 1917 року. Експертна комісія Українського інституту національної памʼяті вважає, що Арка належить до символіки російської імперської політики та підлягає цілковитому демонтажу. Попри перейменування на Арку Свободи українського народу, монумент репрезентує виключно радянські конотації.

Крім того, комісія наголошує, що втілений у монументі міф про «воззʼєднання» двох нібито братніх народів не відповідає історичним реаліям. А в умовах широкомасштабного вторгнення рф в Україну цей міф активно використовується для обґрунтування «законності» путінських територіальних претензій.

«У суспільній свідомості киян монумент ототожнюється з радянським режимом, не випадково мешканці столиці називають його ярмом. Позбавляючись монументального ярма, ми звільняємось від залишків радянської диктатури та російського імперського впливу», — зазначив виконувач обовʼязків міністра культури Ростислав Карандєєв.

Арка дружби народів у Києві була відкрита у рамках святкування 60-ї річниці створення СРСР у 1982 році. Окрім самої арки, частиною композиції був радянський монумент із двома “пролетарями” – українцем і росіянином. Зараз арка, незважаючи навіть на декомунізацію та перейменування в Арку Свободи українського народу, морально застаріла, давно вийшла з ужитку та своєю присутністю створює причини навіювання українцям архаїчних “цінностей”, що під час російсько-української війни психологічно травмують українців.