Відтепер кожна територіальна громада України має змогу запровадити у себе нову послугу, фінансовану державою, яка вкрай необхідна українцям в умовах війни. Щодня як місцеві мешканці, так і ВПО, живуть під впливом стресу, негативних емоцій і часто не мають доступу до кваліфікованої психологічної допомоги. У межах послуги з формування життєстійкості вони зможуть її отримати.

Виправити цю ситуацію вирішили в Мінсоцполітики і запустили нову послугу з формування життєстійкості. Навчити людей справлятися зі стресовими ситуаціями, давати раду собі та близьким, посилити волонтерство на місцях, а отже — згуртувати громади.

Проєкт дає можливість громаді зібрати команду фахівців (психолога, соціального менеджера та соціальних працівників), які пройдуть курс навчання та безкоштовно надаватимуть мешканцям громади, у тому числі ВПО, найзатребуваніші послуги з психологічної підтримки (психологічні консультації, індивідуальні та групові заняття, курс психологічної допомоги для дітей і дорослих та інші). Отримати таку послугу зможе будь-який мешканець громади, незалежно від місця реєстрації. А робота таких фахівців оплачуватиметься не з бюджету громади, а державним коштом.

Долучитися до проєкту може будь-яка територіальна громада. Для цього їй потрібно подати заявку на участь у визначені строки. Актуальні строки можна відслідковувати на сайті Мінсоцполітики. Заявка не складна — приклад ви можете побачити за лінком.

Єдина умова для громади — підготувати та утримувати приміщення для надання послуги. Вимоги до нього доволі прості — 2-3 кімнати, санвузол, дотримання протипожежної безпеки. Деталі та відповіді на поширені запитання від представників громад — зібрані на сторінці послуги.

Наразі, дедлайн подачі заявок від територіальних громад — 20 грудня 2023 року (до 23:59).

Для зручності, кожна громада може обрати свій варіант подачі заявки:

  • через електронну систему взаємодії органів виконавчої влади,
  • за електронною адресою: [email protected] з копією на: [email protected],
  • фізично (паперовий варіант заявки) за адресою: м. Київ, вул. Еспланадна, 8/10.

Усі свої запитання ви можете скеровувати координаторці проєкту Олександрі Верлинській: [email protected].

До слова, перший в Україні Центр стресостійкості відкрили в Києві.