Про це йдеться в повідомленні Мінветеранів.

Головним архітектором ескізного проєкту є дніпровський дизайнер Сергій Дербін.

Зазначається, що проєкт успішно пройшов державну експертизу, і після завершення нормативно-правового врегулювання постане в межах Гатненської територіальної громади, що під Києвом.

У міністерстві розповіли, що при проєктуванні враховували закордонний меморіальний досвід, зокрема, Арлінгтонського національного цвинтаря у США.

На земельній ділянці у понад 260 гектарів, крім кладовища, планують також розмістити церемоніальну площу, будинок трауру, каплиці, крематорій, музейно-виставковий комплекс та іншу необхідну інфраструктуру.

На ескізах видно, що заплановано два види надгробних плит — у формі козацького хреста та стели, що заокруглена зверху. Обидва варіанти витримано у єдиному стилі, що відповідає статусу національного меморіалу. На плитах буде розміщено фотографію полеглого військового, його ім’я та дати життя. Перед кожним пам’ятником планується розмістити лампадки.

Також на сайті Мінветеранів показали дві каплиці — в сучасному стилі та стилізованому під давньоруський.

Крім того. цей проєкт передбачає організацію шатлів від основних транспортних вузлів Києва до меморіального комплексу.

КИЇВ24

КИЇВ24

Нагадаємо, у п’ятницю, 8 грудня, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт № 10289, який забезпечує правові та фінансові засади для будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища. Нове місце будівництва кладовища буде розташоване в селі Гатне Фастівського району Київської області. За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, цей законопроєкт дозволить у прискореному режимі завершити необхідні роботи, зокрема, вирішити питання щодо земельної ділянки, містобудівних умов та оцінки впливу на довкілля.