Вздовж Набережного шосе збудують велодоріжку й пішохідний променад з освітленням і зонами відпочинку, спорудять нові підпірні стінки і відремонтують існуючі. Вартість робіт більше 184 мільйона гривень. Про це повідомляє «Київавтодор» на своїй сторінці в Facebook.

Вздовж Набережного шосе збудують велодоріжку й пішохідний променад з освітленням і зонами відпочинку, спорудять нові…

Опубліковано Комунальна корпорація "Київавтодор" Середа, 8 липня 2020 р.

На місці колишньої трамвайної колії з’явиться велодоріжка з пішохідним променадом. Таким чином веломагістраль зв’яже:

  • міст ім. Патона;
  • міст Метро (запланований веломаршрут Лісова-Центр);
  • Парковий Пішохідний міст (виїзд на рекреаційну зону Труханового острова, а також на веломаршрут Троєщина-Центр);
  • Поділ.

На першому етапі виконання проекту демонтують стару конструкцію покриття, а також елементи, які заважатимуть будівництву. На виконання цих робіт необхідно близько 9 млн грн.

По всій довжині велодоріжки і тротуару нині відсутнє освітлення, тому встановлять опори під світильники, прокладуть енергомережі. На виконання цих робіт необхідно близько 11 млн грн.

Також оновлять вздовж нового маршруту й інженерні системи: мережу зливостоків, систему відведення дренажних вод. Передбачено будівництво нових ділянок. Вартість таких робіт складає близько 15 млн грн.

За новою велодоріжкою й пішохідною зоною будуть спостерігати через систему Kyiv Smart City. Вздовж маршруту встановлять камери відеоспостереження. На це кошторисом передбачено 10 млн грн.

Нова велодоріжка матиме кількашарове асфальтове покриття з піщано-щебеневою подушкою. На виконання безпосередньо робіт з будівництва велодоріжки та тротуару вздовж неї необхідно близько 93 млн грн.

Аби утримати схил на нижніх ярусах – збудують нові підпірні стінки. Також відремонтують існуючі протизсувні споруди. На це передбачено близько 5,5 млн грн.

Вздовж пішохідної зони висадять нові дерева, кущі, газони, встановлять  вздовж Набережного шосе лави та облаштують зони відпочинку. На благоустрій території передбачено 13 млн грн.

Фото: Вікіпедія