Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

Землі оформлювали через підставних осіб

За даними слідства, посадовець організував схему незаконного заволодіння землями водного фонду через підставних осіб. Спочатку ділянки оформлювали у приватну власність, а згодом частину з них легалізовували через договори купівлі-продажу з третіми особами.

Правоохоронці також встановили, що у 2025 році підозрюваний повторно заволодів землями водного та лісового фонду, внісши недостовірні відомості до документації та державних реєстрів. У результаті зміни координат земельні ділянки фактично перенесли на більш цінні території — до лісового масиву та прибережної захисної смуги річки Стугна.

Понад 1,3 млн грн переплатили за озеленення

Слідство також задокументувало можливу розтрату бюджетних коштів під час виконання договору з озеленення території громади вартістю майже 8,5 млн грн.

За версією прокуратури, до актів виконаних робіт безпідставно внесли понад 1 500 годин роботи спеціальної техніки, використання якої не було передбачене умовами закупівлі та нормативними документами. Попри це міський голова підписав акти, що стало підставою для перерахування підряднику понад 1,3 млн грн із бюджету.

Просять арешт із заставою 75 млн грн

Загальна вартість земельних активів і бюджетних коштів, які фігурують у кримінальному провадженні, перевищує 75 млн грн.

Прокуратура звернулася до суду з клопотанням про взяття підозрюваного під варту з альтернативою внесення застави у розмірі 75 млн грн. Також правоохоронці просять відсторонити його від посади.

Крім того, під час негласних слідчих дій у службовому кабінеті посадовця були зафіксовані розмови, які, за даними слідства, можуть свідчити про підготовку схем незаконної приватизації земель та отримання неправомірної вигоди під час розподілу бюджетних коштів. Цим фактам буде надано окрему правову оцінку.

Читайте також: Заступнику мера Бучі оголосили підозру через розтрату понад 3 млн грн на відновленні пошкодженого РФ житла