Армія рф здійснила вторгнення з території зони відчуження, існує ризик для мешканців півночі України.

Про це повідомляє Бучанська міськрада в Фейсбуці.

21-22 червня фахівці ДНТЦ ЯРБ фахівці проведуть радіаційне обстеження територій Київської області, які знаходилися у тимчасовій окупації військами рф.

З огляду на те, що техніка російської армії здійснила вторгнення в Україну з території зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення, існують ризики, пов’язані з перенесенням радіоактивного забруднення за її межі” — йдеться в повідомленні.

В міськраді звертаються із закликом до мешканців, на території садиб яких перебували війська і техніка рф (у межах Гостомельської СТГ, Бучанської МТГ, Ірпінської МТГ) та залишили сліди свого перебування, надати запит на радіаційне обстеження, заповнивши форму за посиланням або звернувшись за номером телефону (044) 422 55 43.

Обстеження проводитимуть Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки за дорученням Держатомрегулювання.

Анонімні запити та інформація, розміщена в коментарях, не розглядатимуться. Обстежуватимуться лише території та будівлі, де було проведено розмінування.

Радіаційне обстеження виконується відповідно до отриманих запитів, власними силами ДНТЦ ЯРБ, та є безкоштовним для жителів громад, повідомляє міськрада.

Фото: Фейсбук